Can't locate this RSS feed:
http://rss.infor.pl/rss/mojafirma_aktualnosci.xml
 Notice: Undefined variable: defaultImagePath in /www/pfp/plugins/content/jw_sig.php on line 129
Informacje - archiwum PDF Drukuj Email
15.05.2014

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zachęca podlaskich mikro-, małych i średnich przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej do zapoznania się z raportem Konfederacji Lewiatan "Czarna Lista Barier 2014".


12.05.2014

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości w imieniu organizatorów zaprasza Pożyczkobiorców do udziału w konferencji pod tytułem “Fundusze i instrumenty dla wsparcia współpracy sfery nauki i przedsiębiorczości w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2014-2020”. Konferencja organizowana jest w ramach obchodów 10-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Zaproszenie

 

25.02.2014

Podlaski Fundusz Pożyczkowy informuje pożyczkobiorców, że można już składać wnioski w ramach unijnego programu wspierania badań naukowych i innowacji Horyzont 2020. Budżet tego programu na najbliższych siedem lat to prawie 80 mld euro. Przedsiębiorcy tylko do 2015 roku mogą konkurować o 15 mld. Do dyspozycji już teraz mają ponad 60 konkursów w różnych dziedzinach gospodarki.

Więcej --->

15.01.2014

 

Zapraszamy naszych pożyczkobiorców oraz przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie naszego województwa do obejrzenia transmisji na żywo z konferencji "Gospodarcze Otwarcie Roku": http://www.kig.pl/zaproszeniam/3683.html

Podczas tego wydarzenia, którego organizatorem jest Krajowa Izba Gospodarcza czołowi polscy przedsiębiorcy, politycy i eksperci z sektora finansowego przedstawią prognozy, zagrożenia i szanse gospodarcze dla Polski, Europy i świata w nadchodzącym roku.

01.01.2014  UWAGA!

 

Od dnia 01 stycznia 2014 roku nowe niższe oprocentowanie pożyczek dla MŚP.


22.11.2013

 

W dniu 21 listopada 2013 r. w Sejnach przedstawiciel Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Sejnach, spotkał się z osobami zainteresowanymi kredytem z Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

01.07.2013

 

Od dnia 01 lipca 2013 roku obniżona została wartość bazowej stopy referencyjnej dla Polski do 3,18%.


28.06.2013

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z Raportem "Ocena wpływu wdrażania instrumentów inżynierii finansowej na gospodarkę regionu". raport ten został przygotowany na zlecenie Instytucji Zarządzającej regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 przez konsorcjum PSDB Sp. z o.o. w Warszawie i Białostockiej Fundacji Kształcenia Kadr w Białymstoku.

Raport


19.06.2013

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z powiatu augustowskiego i sokólskiego na spotkania informacyjne w ramach programu "Akademia Przedsiębiorczości". Przypominamy, iż spotkanie w Sokółce odbędzie się 26 czerwca br., i w Augustowie - 27 czerwca br. Więcej na stronie Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji w zakładce Seminaria.

 

18.06.2013

W dniu dzisiejszym przedstawiciel Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości wziął udział w konferencji "Jak budować nowoczesną ofertę usług finansowych dla przedsiębiorców".

BCC

 

17.06.2013

W dniu dzisiejszym Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości miała zaszczyt przedstawić realizację projektu realizowanego w ramach podpisanej umowy z Zarządem Województwa Podlaskiego Ministrowi Administracji i Cyfryzacji Panu dr Michałowi Boni. W trakcie krótkiej wizyty Minister został poinformowany o celach i zadaniach realizowanego projektu oraz o planach na najbliższe lata.


PFP - Minister Boni


15.06.2013

Podlaski Funduszu Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia Funduszu na II Międzynarodowe Targi Budowlane "Dom i Ogród", które odbędą się w dniu jutrzejszym w Suwalskim Ośrodku Kultury w Suwałkach.

Targi

 

15.06.2013

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę pożyczkową podczas odbywających się w dniu dzisiejszym w Suwałkach Targów Ekonomii Społecznej.

 

14.06.2013

W dniu dzisiejszym Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości i Dyrektor Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji spotkali się z Prezesem Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych Panem Markiem Mika i Wiceprezesem Zarządu Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości - Panią Beatą Napierała. Celem spotkania było omówienie dotychczasowej współpracy oraz wymiana doświadczeń i propozycji wspólnych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.13.06.2013

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z powiatów sokólskiego i augustowskiego do udziału w bezpłatnych  seminariach informacyjnych "Zewnętrzne źródła finansowania kluczem do rozwoju firmy" organizowanych przez Ośrodek Transferu Wiedzy i Innowacji. Seminaria odbędą się 26.06.2013 r. w Sokółce i 27.06.2013 r. w Augustowie.

więcej >>>

 

05.06.2013

Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości wzięła udział w Zwyczajnym Walnym sprawozdawczo-wyborczym Zebraniu Członków Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych, które odbyło się w dniu 3 czerwca b. w Gdyni. W trakcie obrad omówiono działalność Związku upływającej kadencji oraz dokonano oceny funkcjonowania PZFP. Jednocześnie dokonano wyboru władz statutowych na nową kadencję. Prezesem Zarządu Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych został wybrany ponownie Pan Marek Mika - Prezes Koneckiego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. W skład Zarządu weszli również: Pani Katarzyna Sabarańska - Wiceprezes Zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, Pan Maciej Kopytek - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Regionu Rabka, Pan Przemysław Woliński - Prezes Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego Spółka z o. o. w Toruniu oraz Pan Marek Górecki - Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Zelów.

Walne Zgromadzenie PZFP

28.05.2013

W dniu wczorajszym przedstawiciele Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyli w konferencji "Forum Zarządzania Należnościami". Konferencja poświęcona była omówieniu obowiązujących regulacji prawnych w obszarze zarządzania wierzytelnościami. Eksperci, m.in. z Krajowego Rejestru Długów, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Polskiego Związku Faktorów oraz Business Centre Club dokonali oceny wpływu zmian legislacyjnych na funkcjonowanie wierzycieli i dochodzenie przez nich roszczeń. Przedmiotem debaty były również metody skutecznej windykacji, sprzedaż wierzytelności oraz propozycje zmian w prawie upadłościowym i naprawczym. Organizatorem konferencji był Dziennik Gazeta Prawna.

1

4

2

22.05.2013

W dniu dzisiejszym przedstawiciel Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczył w Walnym Zgromadzeniu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Suwałkach. W trakcie spotkania nastąpiło podsumowanie rocznej współpracy przedsiębiorców zrzeszonych w Cechu. Spotkanie zaszczycił obecnością Pan Zbigniew Lenart - Prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku. W spotkaniu wziął również udział Gospodarz Miasta Prezydent Czesław Renkiewicz oraz Zastępca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Suwałkach Pan Waldemar Kaczanowski.


Cech Rzemiosł

 

21.05.2013

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z terenu województwa podlaskiego do zapoznania się z nowym konkursem dotacyjnym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji w zakładce Aktualności pod datą 02.05.2013.

 

18.05.2013

W dniach 16-17 maja br. Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyła w Konferencji "Mechanizmy wspierania sektora MŚP - ocena efektywności i wnioski na przyszłość". Pierwszym prelegentem merytorycznym konferencji był prof. Krzysztof Rybiński z Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Wykład był swoistym wprowadzeniem do całej konferencji, a Pan Profesor poruszył temat udziału polskich przedsiębiorców oraz instytucji okołobiznesowych i administracji w absorpcji środków finansowych nowego okresu programowania 2014-2020. Kolejne wystąpienia to wystąpienia podsumowujące wykorzystanie środków finansowych przez Polskę z okresu budżetowego 2007-2013 oraz propozycje działań niezbędnych do podjęcia, by wyjść z impasu i trwającego kryzysu gospodarczego. Punktem kulminacyjnym pierwszej części konferencji było podpisanie dwóch kolejnych umów w ramach Inicjatywy Jeremie na terenie województwa pomorskiego. Miło nam jest poinformować, iż jednym z nowych operatorów zostało Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka. W imieniu Stowarzyszenia umowę podpisała Prezes Zarządu Pani Barbara Bąkowska - członek Zarządu Polskiego Związku Funduszy Pożyczkowych.


Konferencja


Bardzo interesującym wystąpieniem była prezentacja Pana Jana Szczuckiego z firmy PAG Uniconsult z Warszawy, który przedstawił wyniki badań zrealizowanych na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego poświęconych ocenie efektów instrumentów inżynierii finansowej w naszym kraju w obecnym okresie programowania. W części popołudniowej uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z wybranymi europejskimi przykładami dotyczącymi wdrażania instrumentów zwrotnych. Przedstawione zostały przykłady Institut Catala de Finances z Hiszpanii, Venture Finance Hungary z Węgier oraz Scottish Investment Bank ze Szkocji.
Drugi dzień poświęcony był nowej perspektywie finansowej w zakresie polityk wsparcia sektora MŚP. Pierwszą część rozpoczęła wykładem Pani prof. Anna Zielińska-Głębocka z Rady Polityki Pieniężnej. Po wykładzie dotyczącym makroekonomicznych uwarunkowań polityki przedsiębiorczości w Unii Europejskiej i w Polsce głos zabrał Pan Paweł Orłowski Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, który skrótowo omówił plany Rządu w zakresie opracowywanego planu działania na lata 2014-2020.

Konferencja - dzień 2

 

W drugiej części drugiego dnia konferencji odbyły się sesje panelowe, które były poświęcone omówieniu kształtowania instrumentów bezpośredniego wsparcia finansowego dla MŚP i ich efektywności. Konferencja dała możliwość zapoznania się ze wstępną oceną wykorzystania środków finansowych w okresie budżetowania 2007-2013 oraz sposobność poznania zamierzeń na nowy okres programowania.

 

08.05.2013

W dniu wczorajszym przedstawiciel Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości wziął udział w spotkaniu informacyjnym Wschodniej Sieci Aniołów Biznesu. Seminarium odbyło się w Białymstoku i było skierowane do inwestorów, projektodawców, przedstawicieli instytucji otoczenia Biznesu oraz praktyków Biznesu. Podczas spotkania omówiono podstawowe zasady i procedury współpracy z projektodawcami i inwestorami oraz zasady współpracy instytucji wspierających innowacyjne projekty z Wschodnią Siecią Aniołów Biznesu.

WSAB

 

06.05.2013

W dniu dzisiejszym Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości wzięła udział w kolejnym spotkaniu konsultacyjnym dotyczącym projektu Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020.


Strategia

więcej --->


24.04.2013

W dniu dzisiejszym przedstawiciele Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyli w Warszawie w seminarium "Dotacje i pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw". W trakcie spotkania przedstawione zostały możliwości i zasady ubiegania się przez sektor MŚP o wsparcie finansowe w roku 2013. W czasie seminarium przedstawiono również możliwości skorzystania z gwarancji unijnych dla inżynierii finansowej, z których mogliby skorzystać również przedsiębiorcy województwa podlaskiego. Spotkanie zostało zorganizowany przez Centralny Punkt Informacyjny Funduszu Europejskich.


Seminarium

 

22.04.2013

W dniu dzisiejszym Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyła w Seminarium organizowanym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku i Powiatowy Urząd Pracy w Suwałkach.

Seminarium

 

13.04.2013

W dniu wczorajszym przedstawiciel Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości spotkał się w Białymstoku z Zarządem Stowarzyszenia EuroPartner. W ramach spotkania ustalono, iż Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości przygotuje materiały promocyjne produktu PFP, które udostępniane będą przedsiębiorcom z terenu Białegostoku.

 

12.04.2013

Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości na zaproszenie Prezydenta Miasta Suwałki Pana Czesława Renkiewicza wzięła udział w spotkaniu z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Panem Bronisławem Komorowskim. Spotkanie odbyło się w suwalskim Parku Naukowo-Technologicznym "Polska Wschód".

 

Pobierz Nazwa pliku Odtwórz Rozmiar Długość
download 1_czeslaw_renkiewicz

7.7 MB 8:22 min
download 2_bronislaw_komorowski

6 MB 6:34 min
(źródło: suwalki24.pl)

 

02.04.2013

NewsOd dnia 01 kwietnia 2013 roku obniżona została wartość bazowej stopy referencyjnej dla Polski do 3,90%.

więcej >>>

 

19.03.2013

W dniu wczorajszym przedstawiciele Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości wzięli udział w konferencji zorganizowanej przez Bank Pekao S.A. Konferencja poświęcona była Raportowi o sytuacji mikro i małych firm w roku 2012.

więcej >>>


PKO

 

25.01.2013 Polityka Nowej Szansy

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza pożyczkobiorców do lektury dokumenty Polityka Nowej Szansy, który został przygotowany przez Departament Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki.

 

25.01.2013 Program Rozwoju Przedsiębiorstw do 2020 roku

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców oraz osoby zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej do lektury projektu Programu Rozwoju Przedsiębiorstw do 2020 r. opublikowanego przez Departament Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki.

 

21.01.2013

Uprzejmie informujemy, iż w dostrzegając wkład Dyrektora Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości w rozwój przedsiębiorczości Starosta Suwalski Pan Szczepan Ołdakowski powołał Panią Dorotę Ilonę Niewińską na członka Powiatowej Rady Zatrudnienia w Suwałkach.

PRZ

Członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia powoływani są na podstawie Ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy i działają zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 6 października 2004 r. w sprawie rad zatrudnienia.

 

Suwałki PUP Starostwo Suwałki

 

19.01.2013

Podlaski Funduszu Przedsiębiorczości informuje, że na stronie Ośrodka Transferu Wiedzy i Innowacji www.sme.frp.pl można zapoznać się z ofertą sprzedaży nieruchomości położonej w Suwałkach.

05.01.2013

 

Od dnia 01 stycznia 2013 roku obniżona została wartość bazowej stopy referencyjnej dla Polski do 4,80%.


3.09.2012

Podlaski Funduszu Przedsiębiorczości zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości finansowania inwestycji z Funduszu Pożyczkowego.
Konsultacje skierowane są do właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw planujących pozyskać zewnętrzne źródła finansowania działalności gospodarczej. Celem spotkań jest przekazanie specyfiki Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości jako źródła finansowania inwestycji.
Konsultacje są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń!
Szersze informacje na stronie www.pfp.frp.pl . Zgłoszenia na pod nr. tel.  507 077 336.

Kalendarz konsultacji :
06.09 - Augustów
07.09 - Białystok
11.09 - Grajewo
12.09- Sejny
13.09 - Mońki
14.09 - Siemiatycze
17.09 - Hajnówka
18.09 - Sokółka
19.09 - Wysokie Mazowieckie
20.09 - Łomża
21.09 - Zambrów
25.09 - Kolno
26.09 – Bielsk Podlaski
28.09 – Suwałki

 

17.08.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia w formie pożyczki na preferencyjnych warunkach z naszego Funduszu do udziału bezpłatnych spotkaniach i konsultacjach w zakresie trwających naborów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego:

Działanie 1.1 Tworzenie warunków dla rozwoju innowacji - infrastruktura laboratoryjna oraz badania i rozwój,
Działanie 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw - e-usługi oraz inwestycje w urządzenia i maszyny,
Działanie 3.2 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw z branży turystycznej - obiekty noclegowe oraz infrastruktura turystyczna,
Działanie 5.2 Rozwój lokalnej infrastruktury ochrony środowiska - odnawialne źródła energii,
Oś IV Społeczeństwo informacyjne - technologie informacyjno-komunikacyjne w ochronie zdrowia oraz sieci szerokopasmowe.

Uczestnicy spotkań będą mogli dowiedzieć się jakie jeszcze w tym roku są możliwości realizacji inwestycji, czy mają szansę na dotację, jak należy przygotować poprawnie projekt. Aby uczestniczyć w spotkaniu należy przesłać wypełniony formularz na stronie http://www.rpowp.wrotapodlasia.pl.

Terminy spotkań:

24 sierpnia 2012 r. - Łomża
Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, Sala konferencyjna nr 213

28 sierpnia 2012 r. - Bielsk Podlaski
Centrum Integracji Europejskiej, Przy Hotelu Unibus, ul. Widowska 4 - sala konferencyjna

29 sierpnia 2012 r. - Suwałki
Aquapark , ul. Papieża Jana Pawła II 7 - sala konferencyjna

PROGRAM SPOTKAŃ:
od 9.45 - Rejestracja uczestników spotkania
10.00 – 12.30 - Prezentacja w formie wykładu:Warunki i możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach aktualnie ogłoszonych konkursów w RPOWP
12.30 – 13.00 - Przerwa kawowa
13.30 – 15.00 - Pytania i odpowiedzi: Konsultacje podczas których ,uczestnicy spotkania mogą zweryfikować pomysły na inwestycje, oraz uzyskać odpowiedź czy projekt ma szansę na dofinansowanie.

 

04.06.2012 

Na zaproszenie Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Bożeny Kamińskiej Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyła w dniu dzisiejszym w Debacie gospodarczej "Suwałki 2020". W trakcie debaty Wiceminister Gospodarki Pan Dariusz Bogdan przedstawił kierunki rozwoju naszego kraju na najbliższe lata. Pan Czesław Renkiewicz - Prezydent Miasta Suwałki przedstawił kierunki rozwoju Miasta Suwałki.

Debata gospodarcza Suwałki 2020

 

17.05.2012 

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę podczas organizowanego przez Ośrodek Transferu Wiedzy i Innowacji Seminarium z suwalskimi przedsiębiorcami.

Prezentacja PFP

16.05.2012 

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości w dniu dzisiejszym przedstawił swoją ofertę przedsiębiorcom zrzeszonym w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Suwałkach.

Prezentacja PFP

 

02.05.2012 

Z dniem 01.05.2012 r. Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości wprowadza zmiany w stawkach prowizji dotyczących pożyczek przyznawanych w ramach działalności Funduszu. Wprowadzone zmiany są jeszcze bardziej korzystne dla przedsiębiorców ubiegających się o pożyczkę na finansowanie inwestycji.

Prowizja za udzielenie pożyczki, w zależności od zakresu planowanej inwestycji może wynosić 0,5%.

News

Wszystkich przedsiębiorców z sektora MŚP zainteresowanych taką formą finansowania inwestycji zapraszamy do zapoznania się z aktualną tabelą opłat i prowizji, a w przypadku szczegółowych warunków ubiegania się o pożyczkę kontakt z  pracownikami Funduszu.


27.04.2012

Przedstawiciele Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości zaprezentowali w dniu dzisiejszym ofertę Funduszu skierowaną do sektora MŚP Prezesowi Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Panu Robertowi Pawłowi Żylińskiemu. W czasie spotkania omówiono szczegółowo warunki uzyskania wsparcia przez przedsiębiorców działających na terenie Strefy. Przedstawiono możliwości wsparcia finansowego przez Podlaski Funduszu Przedsiębiorczości.


24.04.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości informuje, iż na zaproszenie Podlaskiego Urzędu Marszałkowskiego, który był partnerem uroczystej Gali konkursu “Mój pomysł, mój biznes – Akademicki Konkurs Przedsiębiorczości 2012” przedstawiciel naszego Funduszu przedstawił ofertę Funduszu. Gala ta odbyła się w Białymstoku w ramach projektu, którego celem była promocja przedsiębiorczości wśród absolwentów, studentów i pełnoletnich uczniów szkół średnich województwa podlaskiego.

Gala

21.04.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprezentował swoją ofertę w trakcie szkolenia pt. "Zewnętrzne źródła finansowania kluczem do rozwoju firm podlaskiego sektora MŚP". Szkolenie odbyło się w dniu 20.04.2012 w Białymstoku. W trakcie spotkania przedsiębiorcy zostali zapoznani z ofertą wsparcia finansowego oferowanego przez nasz Fundusz.

Białystok

 

20.04.2012

Podlaski Funduszu Przedsiębiorczości oferuje wsparcie dla podlaskich przedsiębiorców na lepszych zasadach niż banki. Gościem Telewizji Suwałki była Dyrektor Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości Pani Dorota Ilona Niewińska.

TVS

więcej >>>


05.04.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia w formie pożyczki na preferencyjnych warunkach z naszego Funduszu do udziału w ciekawej inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego promującej zachodzące zmiany w gospodarce naszego województwa.

 

04.04.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z powiatu i miasta Białystok na bezpłatne szkolenie organizowane przez Ośrodek Transferu Wiedzy i Innowacji, które odbędzie się 20.04.2012 r. w siedzibie Izbie Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku, ul. Warszawska 6.

więcej >>>

 

03.04.2012

Wielkanoc 2012

RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
ŻYCZY ZESPÓŁ PRACOWNIKÓW
PODLASKIEGO FUNDUSZU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
02.04.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości informuje, że Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy od 7 lat organizuje Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku. Misją Konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do zakładania własnych firm oraz promowanie najlepszych z nich jako przykładów efektywnych działań gospodarczych a jego celem jest nagradzanie mikroprzedsiębiorców zakorzenionych w lokalnej społeczności, prowadzących z sukcesem tradycyjny lub nowoczesny biznes.

Mikroprzedsiębiorca Roku 201231.03.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości w dniu 30.03.2012 zaprezentował swoją ofertę w trakcie szkolenia pt. "Zewnętrzne źródła finansowania kluczem do rozwoju firm podlaskiego sektora MŚP". W trakcie tego spotkania przedsiębiorcy zostali zapoznani z ofertą wsparcia finansowego oferowanego przez nasz Fundusz.

Szkolenie

 

24.03.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z powiatu i miasta Augustów na bezpłatne szkolenie organizowane przez Ośrodek Transferu Wiedzy i Innowacji które odbędzie się w siedzibie Ośrodka w Augustowie, ul. Karola Brzostowskiego 2, lok. 101 (budynek Państwowej Straży Pożarnej).

więcej >>>


21.03.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości dziękuje wszystkim przedsiębiorcom, którzy podczas VI Podlaskich Targów Turystycznych odwiedzili stoisko nr 19 gdzie zapoznali się z ofertą naszego Funduszu. Liczymy że przekazane informacje pomogą zdecydować się na współpracę z nami w ramach planowanych przez siebie przedsięwzięć. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Modzelewskiemu właścicielowi firmy Ośrodek Wypoczynkowy KUKLE za współpracę. 

 

15.03.2012

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zaprasza przedsiębiorców z branży turystycznej do zapoznania się z naszą ofertą wsparcia finansowego podczas VI Podlaskich Targów Turystycznych, które odbędą się w dniach 16-18.03.2012 r. w Białymstoku. Informacje będzie można uzyskać na stoisku Ośrodka Turystycznego KUKLE - stoisko nr 19.


14.03.2012

Oferta Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości została zaprezentowana podczas Seminarium poświęconemu wiarygodności finansowej w biznesie, które odbyło się 13.03.2012 r. w Białymstoku. Seminarium pt. "Czy wiarygodność finansowa jest niezbędna do prowadzenia biznesu" zostało zorganizowane przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biuro Informacji Kredytowej, a PFP był partnerem tego seminarium.

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości działający w ramach struktury organizacyjnej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości jest jednym z nielicznych podmiotów, który dla podkreślenia swojej wiarygodności w obrocie z innymi partnerami uzyskał certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo.


Brylanty - 13.03.2012

 

16.02.2012


Departament Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego promuje instrumenty inżynierii finansowej działające na terenie województwa podlaskiego w ramach RPO.

Kończą się bezpośrednie dotacje inwestycyjne. W zamian – pożyczki i poręczenia

Będzie więcej pożyczek i poręczeń z RPO

Kończą się pieniądze na dotacje z RPO. Zastąpią je pożyczki

Podlaskie. Poręczenia i pożyczki dla firm zamiast dotacji


15.02.2012

Zapraszamy na bezpłatne seminarium dla przedsiębiorców na temat znaczenia wiarygodności finansowej w biznesie


31.01.2012  

Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości zachęca przedsiębiorców do zapoznania się z Raportem Polska 2030 - Trzecia fala nowoczesności. Raport znajduje się na stronie Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów.


20.01.2012


Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości działający w ramach struktury organizacyjnej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości potwierdził swoją wiarygodność finansową.
Od dnia 20.01.2012 roku Fundacja została przyjęta w poczet uczestników Programu Firma Wiarygodna Finansowo. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo to świadectwo rzetelności i solidności w biznesie. Dokument potwierdza, że firma jest godnym zaufania partnerem biznesowym, regulującym terminowo swoje zobowiązania.

 

 


05.01.2012

 

Od dnia 01 stycznia 2012 roku podwyższona została wartość bazowej stopy referencyjnej dla Polski do 4,91%.

więcej >>>

 

 


24.11.2011


W dniu 23 listopada 2011 roku w Urzędzie Miasta w Łapach odbyło się spotkanie informacyjne, podczas którego Pani Ewa Ejsmont z Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości przedstawiła ofertę Funduszu Pożyczkowego skierowaną do przedsiębiorców z miasta i powiatu Łapy.
21.11.2011


Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości informuje o organizowanej konferencji "Ośrodki Krajowego Systemu Usług dla Podlaskiego Biznesu" skierowanej do  przedsiębiorców z terenu województwa podlaskiego.

Przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w konferencji zapraszamy na stronę www.sme.frp.pl17.11.2011


W dniu 16 listopada 2011 roku w Bielsku Podlaskim odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców z terenu województwa Podlaskiego.


GEW


07.11.2011


Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości został partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbywać się będzie w dniach od 14 do 20 listopada.


GEW13.10.2011


W dniu 12 października 2011 roku w Kolnie odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców z terenu województwa Podlaskiego.


Kolno12.10.2011

Portal Innowacji Portal InnowacjiNa Portalu Innowacji Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ukazał się artykuł "Podlaskie: na drodze do innowacji" autorstwa Jacka Strzeleckiego - dziennikarza miesięcznika "Gazeta Bankowa". Materiał poświęcony jest analizie lokalnych i regionalnych inicjatyw wspierających innowacyjność w naszym województwie, takich jak parki naukowo-technologiczne, klastry, centra transferu technologii oraz fundusze poręczeniowe i pożyczkowe, w tym Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości.


więcej >>>08.10.2011

Na zaproszenie Stowarzyszenia Ziemia Sejneńska koordynator sieci sprzedaży Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyła w I Międzynarodowych Targach Pogranicza EXPO Sejny. W trakcie Targów stoisko nasze odwiedziło wielu przedsiębiorców z branży turystycznej oraz osoby zwiedzające. Była to doskonała okazja do zapoznania szerszego gremium z ofertą naszego Funduszu.


EXPO SEJNY


06.10.2011


Serdecznie zapraszamy wszystkich przedsiębiorców z terenu naszego województwa do odwiedzenia stoiska Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości na I Międzynarodowych Targach Pogranicza EXPO SEJNY, które odbędą się w dniach 7-8.10.2011 r. w Sejnach. Organizatorem Targów jest Stowarzyszenie Ziemia Sejneńska.


EXPO SEJNY04.10.2011


3 października br. w Lokalnym Punkcie Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości w Białymstoku odbyło się kolejne seminarium.


Białystok


Pani Ewa Ejsmont zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczyła Pani Emilia Szymborska, która zaprezentowała możliwości uczestniczenia w bezpłatnych usługach informacyjnych realizowanych w ramach projektu Lokalny Punkt Konsultacyjny w Augustowie. W ramach tego projektu w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca pełniony jest dyżur przez konsultanta w siedzibie Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku.23.09.2011


W dniu 22 września 2011 roku w Augustowie odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców z terenu województwa Podlaskiego.


Augustów Augustów

Augustów Augustów


21.09.2011


W dniu dzisiejszym na zaproszenie Pana Szczepana Ołdakowskiego Starosty Suwalskiego Koordynatorka sieci sprzedaży Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości uczestniczyła w seminarium w Lipniaku i zaprezentowała ofertę pożyczkową funduszu.


Lipniak


19.09.2011


W dniu 19 września 2011 roku w Suwałkach odbyło się spotkanie informacyjne, na którym Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości przedstawił swoją ofertę skierowaną do przedsiębiorców z terenu województwa Podlaskiego.


Suwałki Suwałki

Suwałki


12.09.2011


Dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, dnia 12.09.2011 r. w Sejnach odbyło się spotkanie, na którym Pani Ewa Ejsmont zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości.


Sejny Sejny


 

30.06.2011

 

W dniu 29 czerwca 2011 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Siemiatyckiego Pana Mikołaja Mantur.

Na spotkanie pt. “FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW” przybyło kilkunastu przedsiębiorców z miasta i powiatu siemiatyckiego, radni,  przedstawiciele gmin, organizacji pozarządowych, instytucji otoczenia biznesu .

 

Siematycze

 

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Pana Mikołaja Mantur – Starosty Siemiatyckiego, który powitał zgromadzonych gości i poparł inicjatywę wspierania rozwoju przedsiębiorczości w mieście i powiecie siemiatyckim.Pani Ewa Ejsmont zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości.

Dla Władz Powiatu Siemiatyckiego spotkanie to było pierwszym z cyklu spotkań w ramach opracowywania Programu Promocji Rozwoju Przedsiębiorczości Powiatu Siemiatyckiego. W spotkaniu uczestniczyli również: ekspert ds. przedsiębiorczości Pani Urszula Ilkowska oraz Pan Piotr Sędziaka - Animator Subregionalny w projekcie „Decydujmy Razem”.

 

 

18.06.2011

 

W dniu 17 czerwca 2011 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Białostockiego Pana Wiesława Pusz.

Seminarium pt. “FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW” zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości. Zaproszenie przyjęło kilkunastu przedsiębiorców z miasta i powiatu białostockiego.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie Pani Jolanty Den – Wicestarosta Powiatu Białostockiego, która poparła inicjatywę wspierania rozwoju przedsiębiorstw z powiatu białostockiego.

 

Białsytok

 

Pani Ewa Ejsmont zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięły również:

Pani Barbara Momotko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku oraz Pani Bożena Dzierżanowska z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku.


 

14.06.2011


W dniu 13 czerwca 2011 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łomży odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Łomżyńskiego Pana Lecha Marka Szabłowskiego.

Seminarium pt. “FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW” zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości. Zaproszenie przyjęło ponad 10 przedsiębiorców z miasta i powiatu łomżyńskiego.


Łomża

 

Pani Ewa Ejsmont zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięły również Pani Ewa Siwik z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łomży oraz Pani Małgorzata Chrząstowska z Urzędu Skarbowego w Łomży.

 

 

10.06.2011


Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców do uczestnictwa w seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Białostockiego Pana Wiesława Pusz pt. „PODLASKI FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW”, organizowanego w ramach projektu Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości (Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu), które odbędzie się w dniu 17 czerwca 2011 r. w godz. 11.00–13.20 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku przy ul. Borsucza 2, parter. 

Zaproszenie i program Seminarium

 

09.06.2011


W dniu 1 czerwca 2011 roku w sali konferencyjnej Powiatowego Urzędu Pracy w Sejnach odbyło się seminarium zorganizowane dla przedsiębiorców z miasta i powiatu Sejneńskiego. Uczestników przywitała Pani Lucyny Tomczyk z-cy  Dyrektora PUP w Sejnach. Celem spotkania było omówienie sposobów pozyskiwania funduszy i dotacji dla firm ze środków Unii Europejskiej.

 

Sejny Sejny

 

Pani Ewa Ejsmont- koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięła również Pani Agnieszka Karłowicz z Lokalnego Punktu w Suwałkach Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.


 

08.06.2011


Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców do uczestnictwa w seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Łomżyńskiego Pana Lecha Marka Szabłowskiego pt. „PODLASKI FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW”, organizowane w ramach projektu Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości (Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu), które odbędzie się w dniu 13 czerwca 2011 r. w godz. 12.00-14.20 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego Łomży przy ul. Szosa Zambrowska 1/27, parter, sala nr 104 . 

Zaproszenie i program Seminarium

 

04.06.2011


UWAGA! W terminie 06-10.06.2011 z przyczyn technicznych nastąpi zmiana godzin pracy Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości: biuro Funduszu będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

 

31.05.2011


W dniu 26 maja 2011 roku w Restauracji „Na Starówce” w Suwałkach odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Pana Czesława Renkiewicza oraz Starosty Powiatu Suwalskiego Pana Szczepana Ołdakowskiego.

Seminarium pt. “FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW” zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości. Zaproszenie przyjęło ponad 20 przedsiębiorców z miasta i powiatu suwalskiego.


Suwałki


Pani Agnieszka Jankowska zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięli również: Pan Bartosz Kempa z Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości – doradca Lokalnego Punktu Konsultacyjnego w Augustowie, Pani Alicja Barwicka z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Suwałkach oraz Pani Jadwiga Dzietczyk z Urzędu Skarbowego w Suwałkach.

 

 

26.05.2011 r.


W dniu 17 maja 2011 roku w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Hajnówce odbyło się seminarium zorganizowane dla przedsiębiorców z miasta i powiatu hajnowskiego. Uczestników przywitali Burmistrz Miasta Hajnówka Pan Jerzy Sirak i Wicestarosta Powiatu Hajnowskiego Pan Andrzej Skiepko .

Celem spotkania było omówienie sposobów pozyskiwania funduszy i dotacji dla firm ze środków Unii Europejskiej.

 

Hajnówka

 

Pani Ewa Ejsmont- koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięły również: Pani Monika Pańkowska i Pani Iga Głowacka z Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

16.05.2011 r.


Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców do uczestnictwa w seminarium pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk Pana Czesława Renkiewicza oraz Starosty Powiatu Suwalskiego Pana Szczepana Ołdakowskiego pt. PODLASKI FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH  I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW, organizowane w ramach projektu Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości (Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu), które odbędzie się w dniu 26 maja 2011 r. w godz. 10:30 – 12:20 w Restauracji „Na Starówce” ul. Chłodna 2 w Suwałkach (Sala Bankietowa, I piętro). 

Zaproszenie i Program Seminarium

 

 

09.05.2011 r.

 

W dniu 28 kwietnia 2011 roku w Urzędzie Miasta w Zambrowie odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Zambrów Pana Kazimierza Jana Dąbrowskiego.

Seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW zorganizowane zostało przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości, a  udział w nim wzięli przedsiębiorcy z miasta i powiatu zambrowskiego.

 

Zambrów


Pani Ewa Ejsmont - koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Biura Informacji Gospodarczej.18.04.2011 r.


Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców z miasta i powiatu zambrowskiego na seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY - ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW organizowane pod honorowym patronatem Pana Kazimierza Jana Dąbrowskiego Burmistrza Miasta Zambrowa.  Seminarium odbędzie się w dniu 28 kwietnia (czwartek) 2011r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Zambrowa przy ul. Fabrycznej 3, piętro II pok. 214. Głównym celem seminarium jest zapoznanie przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu z terenu miasta i powiatu zambrowskiego z dostępnymi na naszym rynku formami pomocy finansowej dla sektora MŚP oraz warunkami ubiegania się o nią.

Zaproszenie i Program Seminarium


06.04.2011 r.


W dniu 04 kwietnia 2011 roku w Starostwie Powiatowym w Mońkach odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Monieckiego Pani Joanny Kulikowskiej. W seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości  udział wzięło około 20 przedsiębiorców z miasta i powiatu monieckiego.


Mońki

 

Pani Ewa Ejsmont- koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięli również: konsultant  Lokalnego Punktu Konsultacyjnego w Augustowie oraz przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Mońkach.

 


06.04.2011 r.


W dniu 01 kwietnia 2011 roku w Urzędzie Miasta w Grajewie odbyło się spotkanie z mikro-przedsiębiorcami zorganizowane przez Burmistrza Miasta Grajewa Pana Adama Kiełczewskiego. W spotkaniu udział wzięło ponad 20 przedsiębiorców z miasta i powiatu grajewskiego.


Grajewo


Pani Ewa Ejsmont - koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wziął również Pan Marcin Rutkowski - ekspert ds. funduszy europejskich.

 

 

28.03.2011 r.


Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców z miasta i powiatu monieckiego na seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY - ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW organizowane pod honorowym patronatem Pani Joanny Kulikowskiej Starosty Monieckiego.  Seminarium odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2011r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mońkach przy Alei Niepodległości 3, piętro I. Głównym celem seminarium jest zapoznanie przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu z terenu miasta i powiatu monieckiego z dostępnymi na naszym rynku formami pomocy finansowej dla sektora MŚP oraz warunkami ubiegania się o nią.

 

Zaproszenie i Program seminarium

 

25.03.2011 r.


W dniu 23 marca 2011 roku w Urzędzie Miasta w Augustowie odbyło się seminarium pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Augustowa Pana Kazimierza Kożuchowskiego, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Augustowie, Augustowskiej Organizacji Turystycznej oraz redakcji Augustów24. W seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY – ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości  udział wzięło ponad 20 przedsiębiorców z miasta i powiatu augustowskiego.

 

 

Augustów


Pani Ewa Ejsmont - koordynator sieci sprzedaży zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości. W spotkaniu udział wzięli również: konsultant  Lokalnego Punktu Konsultacyjnego w Augustowie, przedstawicielka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Augustowie oraz przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Augustowie.

 

12.03.2011 r.


W dniu 10 marca 2011 roku w Domu Kultury w Łapach odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami zorganizowane przez Burmistrza Miasta Łapy Pana Wiktora Brzosko, którego celem było omówienie sposobów aktywnego kreowania rozwoju gospodarczego gminy Łapy. Na spotkanie zostali  zaproszeni przedstawiciele instytucji, organizacji i firm, którzy zajmują się  działalnością związaną z udzielaniem wsparcia przedsiębiorcom. W spotkaniu udział wzięło ponad 50 przedsiębiorców z miasta i powiatu łapskiego.

Łapy


Pani Ewa Ejsmont przedstawicielka Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach podczas spotkania zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości- projektu realizowanego w ramach Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu. Celem prezentacji było zapoznanie przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu z terenu miasta i powiatu łapskiego z dostępnymi na naszym rynku formami pomocy finansowej dla sektora MŚP oraz warunkami ubiegania się o nią. W spotkaniu udział wzięli również: Pan Daniel Górski– Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym  Urzędu Marszałkowskiego, Pan Andrzej Parafiniuk - Prezes Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, Pani Anna Daciuk z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Pani Barbara Wacławska – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Pani Ewa Kosińska – zajmująca się problematyką kształcenia młodzieży w OHP, Pan Zdzisław Penza – Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Łapach oraz przedstawiciele banków. Spotkanie zakończyło wystąpienie Zastępcy Burmistrza Łap Pana Zdzisława Jabłońskiego, który przedstawił możliwość pozyskania środków UE przeznaczonych na pobudzenie rozwoju gospodarczego Gminy Łapy.

 

 

04.03.2011 r.

 

W dniach 01-02 marca 2011 roku w Hotelu ZEJER w Barszczewie odbyło się spotkanie kadry kierowniczej Izby i cechów z terenu województwa podlaskiego zorganizowane przez Prezesa Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku.


Barszczewo


W pierwszym dniu spotkania Pani Ewa Ejsmont przedstawicielka Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Suwałkach podczas spotkania zaprezentowała ofertę Podlaskiego Funduszu Przedsiębiorczości- projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (Oś priorytetowa I Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie. Działanie 1.3 Wsparcie Instytucji Otoczenia Biznesu). Celem prezentacji było zapoznanie przedstawicieli Izby i cechów z dostępnymi na naszym rynku formami pomocy finansowej dla sektora MŚP oraz warunkami ubiegania się o nią.


14.02.2011 r.


Uprzejmie informujemy, iż z dniem dzisiejszym rozpoczynamy przyjmowanie wniosków na wsparcie finansowe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-20013 (Oś Priorytetowa I - Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie, Działanie 1.3 - Wsparcie instytucji otoczenia biznesowego).


02.01.2011 r.


Uprzejmie informujemy, iż na mocy Umowy z dnia  23.12.2010 r. podpisanej przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości z Zarządem Województwa Podlaskiego na prowadzenie funduszu pożyczkowego, z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Projekt pod nazwą Podlaski Fundusz Przedsiębiorczości. Projekt ten finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-20013 (Oś Priorytetowa I - Wzrost innowacyjności i wspieranie przedsiębiorczości w regionie, Działanie 1.3 - Wsparcie instytucji otoczenia biznesowego).

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców z miasta i powiatu monieckiego na seminarium pt. FUNDUSZ POŻYCZKOWY - ŹRÓDŁO WSPARCIA DLA MIKRO-, MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW organizowane pod honorowym patronatem Pani Joanny Kulikowskiej Starosty Monieckiego.
Seminarium odbędzie się w dniu 04 kwietnia 2011r. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Mońkach przy Alei Niepodległości 3, piętro I.
Głównym celem seminarium jest zapoznanie przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu z terenu miasta i powiatu monieckiego z dostępnymi na naszym rynku formami pomocy finansowej dla sektora MŚP oraz warunkami ubiegania się o nią.